



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Contact Plating | Tin |
| Type | General Purpose |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 2 |
| Turn-On Delay Time | 50 ns |
| Propagation Delay | 50 ns |
| Data Rate | 10 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Nominal Supply Current | 800 µA |
| Isolation Voltage | 846 V |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 3 ns |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.5 V |
| Operating Supply Current | 800 µA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
